Scientific CommitteeCharlie C. Li, Chair
|
Arnstein Aarset | Jorge Terrón Almenara | Javier Touriño Arzúa | ||
Maria Ask | Marco Barla | Nick Barton | ||
Pierre Berest | Rajinder Kumar Bhasin | William Bjureland | ||
Sabrina Bonetto | Einar Broch | Ha Bui | ||
Ildiko Buocz | Miguel Cano | Manuel Cánovas | ||
Yu Chen | Dae-Sung Cheon | Simona Comi | ||
Jiang Deng | Luisa Braga Farinha | Xiaowei Feng | ||
Jochen Fillibeck | Marie-Helene Fillion | Guoyang Fu | ||
Ruben Angel Galindo | Bjørnar Gammelsæter | Elvira Garrido | ||
Knut F. Garshol | Dr. Qi Geng | Temenuga Georieva | ||
Anne-Merete Gilje | Fengqiang Gong | Elisabeth Grasbakken | ||
Martin Grenon | Tom F. Hansen | Lei He | ||
Ben-Guo He | Qingyuan He | Kristin Holmøy | ||
Karl-Gunnar Holter | Xin Huang | Marty Hudyma | ||
Takatoshi Ito | Pål Drevland Jakobsen | Hyongdoo Jang | ||
Seokwon Jeon | Murat Karakus | Kwang Yeom Kim | ||
Dr. Yangkyun Kim | Gevorg Kocharyan | Jun-ichi Kodama | ||
Srdjan Kostic | Vidar Kvelsvik | Jaewon Lee | ||
José Lemos | Jianchun Li | Xing Li | ||
Bo Li | Danqi Li | Diyuan Li | ||
Xuwei Li | Hongyuan Liu | Zaobao Liu | ||
Xiaodong Ma | Anette Wold Magnussen | Salvatore Martino | ||
Diego Mas Ivars | Hossein Masoumi | Thomas Mathiesen | ||
Svetlana Melentijevic | Maria Migliazza | Peter Mikula | ||
Yasuhiro Mitani | Mario Morales | Konstantin Morozov | ||
Mauro Menéndez Muñiz | Arild Neby | Bibek Neupane | ||
Bjørn Nilsen | Yuzo Obara | Vladimir Odintsev | ||
Arild Palmstrøm | Jose L. Pastor | Ignacio Perez-Rey | ||
Ralf Plinninger | Edgard Poiate | Behrooz Rahimi | ||
Randi Kalskin Ramstad | Victor Rechitsky | Jan K G Rohde | ||
Odd-André Rustad | Kiyotoshi Sakaguchi | Timo Saksala | ||
Akira Sato | Serkan Saydam | Claudio Scavia | ||
Therese Scheldt | José Bernardo Serón Gáñez | Mahdi Shabanimashcool | ||
Guangyao Si | Topias Siren | Luca Soldo | ||
Johan Spross | Joachim Stahlmann | Abbas Taheri | ||
Xuhai Tang | Maurizio Tanzini | Roberto Tomás Jover | ||
Nghia Trinh | Koji Uenishi | Lauri Uotinen | ||
Federico Vagon | Javier González Vázquez | Guri Venvik | ||
Magni Larsen Vestad | Mariene Villeneuve | Stuart Walsh | ||
Zhechao Wang | Bo Wang | Fawu Wang | ||
Hanne Elisabeth Wiig | Lisa Wilfing | Wei Wu | ||
Linmao Xie | Lixiang Xie | Nuwen Xu | ||
Tao Xu | Hideaki Yasuhara | Arno Zang | ||
Chengguo Zhang | Huijian Zhang | Nong Zhang | ||
Ping Zhang | Qianbing Zhang | Qingzhao Zhang | ||
Yabing Zhang | Yubao Zhang | Zhiqiang Zhang | ||
Gaofeng Zhao | Xingdong Zhao | Yanlong Zheng | ||
Zhen Zhong | Jingren Zhou | Mahdi Zoorabadi | ||
Torkild Åndal |